لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیزر

لیزر لیپولیز: فرآیند لیزر لیپولیز در تاریخ ۱۳ اکتبر سال ۲۰۰۶ در سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به تایید رسید. در این روش با استفاده از یک فیبر نور لیزر به داخل بافت چربی به منظور رفع چاقی نفوذ می کنند. در نتیجه ی این تابش ، چربی های بدن به حالت نیم مایع در می آید.در این حالت چربی ها نمی توانند به راحتی جذب بدن بشوند. در این حالت یا از بدن خارج می شوند و یا لیزر لیپولیز به وسیله ی بی حسی موضعی انجام می گردد . یک جلسه ی آن به مدت یک تا سه ساعت به طول می انجامد.

در سال اخیر تکنیک های استفاده از ارتعاشات اولتراسوند و حرارت نور لیزر توانسته راه خود را در خرد کردن و از بین بردن سلول های چربی در میان سایر درمان های چاقی باز کند.   اختصارا به این تکنیک در کلینیک های زیبایی و کلینیک های لیزر ، لیزر لیپولیز یا خردکردن سلول های چربی می گویند.

امروزه چاقی یک معضل اساسی در جوامع مختلف شده است. روش های درمانی برای چاقی هر روزه شکل جدیدتر و بهتری را به خود می بیند. کلینیک زیبایی و کلینیک لیزر بهتین همواره در تلاش است تا با استفاده از پیشرفت های تکنولوژیک گامی موثر در درمان چاقی بردارد.

لیزر لیپولیز یکی دیگر از روش های درمان چاقی است که امروزه باب شده است.

چه عواملی موجب کسب نتیجه ی مناسب در درمان لیپولیز خواهد شد؟

نکته ی مهمی که اشخاص می بایست از آن آگاه باشند ، این موضوع می باشد که تمامی مراجعه کنندگان نمی توانند جهت انجام عمل لیپولیزر کاندید مناسبی باشند. در صورت غلط بودن انتخاب اولیه ، نتیجه ای که در نهایت حاصل می شود ، برای بیمار و پزشک مطلوب نخواهد بود.

معیارهای انتخاب بیمار مناسب برای لیزر لیپولیز

حجم چربی:

حجم چربی ها در اشخاص مختلف متفاوت است . اما اشخاصی که ضخامت چربی زیر پوست شان 1 تا 6 سانتیمتر است ، کاندید مناسبی برای لیزر لیپولیز هستند. لازم به تذکر است کسانی که ضخامت چربی بدن شان کمتر یا بیشتر از این میزان بوده ، برای جهت عمل لیپولیز مناسب نیستند.

وضعیت پوستی بیمار:

کسانی که به میزان کمی افتادگی پوست دارند ، می توانند جزو کاندید های عمل لیپولیز باشند. ولی کسانی که افتادگی پوستشان وسیع یا شدید است ، لیپولیز به تنهایی نمی تواند موجب جمع شدگی ها و یا کشیدگی های پوست شان شود. با توجه به همه ی ای دلایل ، اگر عمل لیپولیز به تنهایی در این اشخاص انجام بگیرد ، پوستی شل و افتاده تر از قبل نتیجه خواهد شد. این نتایج برای هیچ بیماری خوشایند نیست. امروزه در کلینیک زیبایی و کلینیک لیزر بهتین می توان با عمل لیپوابدومینوپلاستی (به معنی حذف پوست های اضافه بعد از عمل لیپولیز) این افراد را هم جزو کاندید های عمل لیپولیز قرار داد.

وضعیت قوام جداره شکم:

افرادی که دارای جداره ی شکمی شل هستند (مثل افرادی که بارداری‌ های متعدد داشتند) انجام عمل لیپولیز باز هم به تنهایی پاسخگویشان نمی باشد. در این موارد بهتر است از روش ابدومینوپلاستی (باعث تقویت جداره شکم می شود) استفاده شود.

داشتن خواسته معقول:

افرادی که توقع منطقی از کاهش وزن خود دارند جزو کاندید های مناسب برای  لیزر لیپولیز هستند . افرادی که انتظاری بیش از نتیجه ی معقول دارند ، بهتر است عمل لیزر لیپولیز را انجام ندهند.

اگر حجم چربی ها به مقدار مناسب تخلیه نشود موجب فرورفتگی ، شکل ناهموار ، شل شدن و مختل شدن پوست ناحیه مورد نظر می شود. نتیجه ی آن نیز به مخاطره افتادن شخص همچنین خارج کردن 15 تا 20 کیلو چربی از بدن شخص خطر آفرین می باشد.

 

کلینیک زیبایی بهتین

کلینیک لیزر موهای زائد و زیبایی بهتین

کلینیک لیزر بهتین مفتخر به ارائه خدمات زیبایی برای بانوان و آقایان گرامی می باشد.
خدمات ما شامل لیزر موهای زائد کل بدن ، لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی ، زیر بغل و … می باشد. سایر خدمات ما عبارت است از میکرونیدلینگ ، لاغری موضعی ، میکرودرم ، مزوتراپی و …
برای مشاوره ، دریافت نوبت و یا اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد و … با ما تماس بگیرید.

تلفن تماس :66438319 – 66920162

روش عمل لیزر لیپولیز چگونه است؟

یکی از اصلی ترین قسمت ها در عمل لیزر لیپولیز، استفاده ی مناسب از حجم مایع تاموسنت (این مایع قبل از لیپولیز داخل چربی تزریق می شود) است. این که چه حجمی از مایع در هر قسمت از بدن فرد وارد شود نیاز به تجربه و تخصص پزشک متخصص دارد. کلینیک زیبایی و کلینیک لیزر بهتین با ارائه ی بهترین مشاوره در این زمینه می تواند شما را در زمینه ی نوع عمل مناسب راهنمایی کند.

پس از تزریق مایع تاموسنت ، نکته ی دیگری در کسب نتیجه ی مطلوب دخیل است ، نوع دستگاه لیزر (کم‌توان و پرتوان) و طول موج مناسب برای دستگاه لیزر می باشد. پس از آب شدن چربی‌ها و انجام لیپولیز ، لیزر باید به قدر کافی به پوست بیمار تابیده گردد. انجام این عمل موجب می شوند سلول‌ های پوست بیمار تحریک شوند و کلاژن بیشتری را ایجاد می کنند. در نتیجه پوست بیمار به مرور زمان به حالت اولیه ی خود برمی گردد و دیگر شل نخواهد بود.

بعد از بی‌حسی موضعی ، سوراخ خلی ریزی در پوست ایجاد می کنند و از طریق آن کانولا یا آسپیراتور به قطر یک تا دو میلیمتر زیر پوست وارد می کنند. بعد از آن کانولا به آرامی به عقب و جلو حرکت می کند تا تابش لیزر زیر سلول های چربی برخورد کند و موجب پارگی دیواره سلول های چربی و بعد از آن آزاد شدن چربی مایع درون سلول شود که پس از آن ، این چربی مایع به راحتی توسط ساکشن با فشار کم خارج می شود و یا به وسیله ی بدن متابولیز شده و از بین می رود.

در صورتی که حجم چربی خارج شده از بدن بیمار زیاد باشد ، چه می شود؟

در صورتی که حجم چربی خارج شده از بدن بیمار به میزان مناسب تخلیه نگردد ، موجب فرورفتگی ، ایجاد شکل ناهموار ، شل شدن و مختل شدن پوست آن ناحیه می گردد و بیمار را به مخاطره می اندازد و خارج کردن 15 تا 20 کیلو چربی از بدن شخص خطرآفرین خواهد بود.

دوره نقاهت لیزر لیپولیز چگونه است؟

درد های بعد از عمل کم هستند و معمولا با دارو های مسکن مناسب کنترل می شوند. مختصری ورم و کبودی در محل عمل نیز عادی است و مدتی از مدتی کوتاه برطرف خواهد شد. معمولا سه تا چهار روز پس از عمل ، شخص می تواند به کار های معمول روزمره بپردازد.

محل های مناسب جهت لیپولیز کدامند؟

قسمت هایی از بدن که چربی به صورت موضعی رسوب کرده باشد ، معمولا جهت لیزر لیپولیز مناسب تر هستند. از نمونه های این نواحی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

غبغب ، سینه در آقایان ، شکم ، پهلو ، خارج و داخل ران از نقاط مناسب جهت عمل لیزر لیپولیز است.

قبل و بعد از عمل لیپولیز چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

کلینیک زیبایی و کلینیک لیزر بهتین پیش از انجام عمل لیپولیز ، یک جلسه ی مشاوره برای بیماران در نظر می گیرد تا در مورد نحوه ی عمل ، فواید و عوارض آن (عوارض عمل لیپولیز بسیار ناچیز است، اما بهتر است برای بیمار تشریح شود) توضیحات لازم را ارائه دهد.

پس از عمل نیز ، فرد می بایست زیر نظر پزشک متخصص قرار بگیرد و در طی جلسات تعیین شده از طرف کلینیک زیبایی مورد معاینه قرار بگیرد. مراقبت های بعد از عمل لیپولیز شامل قسمت هایی از عمل هستند که موجب بهتر شدن نتیجه ی نهایی می شوند. نکاتی که پس از عمل می باید بیمار به آن ها توجه کند شامل ، پوشیدن گن‌ های مناسب است. نتیجه ی آن نیز جلوگیری از تجمع مایعات و شلی پوست خواهد بود.

کلینیک زیباییکلینیک لیزرلیزر مو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *