هایفوتراپی

هایفوتراپی

هایفوتراپیReviewed by بهتین کلینیک on Dec 1Rating: 5.0هایفوتراپی | هایفو صورت و لاغری | اولتراپیهایفوتراپی یک جوانسازی پوست با استفاده از امواج اولتراسوند می باشد. انجام هایفو صورت , هایفو تراپی لاغری ، هایفو واژینال و ... در کلینیک بهتین| تماس بگیرید.

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی یک روش جوانسازی پوست با استفاده از امواج متمرکز شده فراصوت با شدت بالا است. هایفو یکی از بهترین روشهای درمان جهت لیفت و جوانسازی صورت می باشد که سبب فرم دهی صورت , گردن , چشم , بازوها و خط فک میگردد. این تکنولوژی با استفاده از امواج مافوق صوت به لایه های عمیق پوست نفوذ کرده و با تمرکز در آن نقطه به جوانسازی و لیفت پوست منجر می گردد.

خیلی از افراد نگران چین و چروک های پوست خود به دلیل افزایش سن هستند. روش های زیادی برای حل این مسئله وجود دارد از قبیل لایه برداری شیمیایی , میکرودرم , لیزر و… اما یکی از بهترین روش های موجود فعلی که در سال 2008 برای اولین بار استفاده شد هایفوتراپی میباشد. این روش در سال 2009 مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا FDA قرار گرفت.

با هایفوتراپی میتوان به کمک امواج و فرکانس های بالا به جوانسازی پوست دست یافت. هایفوتراپی (HIFU) روش خارق العاده ایست که میتواند به سفت شدن پوست کمک شایانی کند. طبق تحقیقات انجام شده، اثرات جانبی و رضایت بیماران از هایفوتراپی واقعا چشمگیر است. هایفوتراپی عبارتست از انتقال امواج اولتراسوند با شدت بالا و فرکانس پایین، بطور متمرکز در لایه های عمقی پوست به منظور لیفتینگ و جوانسازی پوست.

هایفوتراپی

اولتراسوند | اولتراپی

در گذشته اولتراسوند ( امواج صوت با فرکانس بالا ) بعنوان یک روش تشخیصی مطمئن و کم عارضه بصورت سونوگرافی مورد استفاده قرار گرفته است. تفاوت امواج هایفو با امواج سونوگرافی در این است که هایفوتراپی یک روش درمانی است و شدت امواج آن بیشتر است و فرکانس پایین تری دارد. بعلاوه این امواج همگرا هستند و در یک نقطه کانونی در زیر پوست متمرکز شده و ایجاد گرما می نمایند. در حالیکه امواج سونوگرافی واگرا بوده و انرژی پایین تر و فرکانس بالاتری دارند. هایفوتراپی یکی از درمان های زیبایی برای پوست می باشد که باعث سفت شدن آن و از بین بردن چین و چروک ها می شود. روش هایفو به نام های دیگر اولتراسوند و اولتراپی نیز شناخته می شود.

هایفو تراپی جایگزینی برای لیفت پوست

هایفو جایگزینی برای لیفت صورت می باشد که درد کمی دارد. درمان های رایج در جوانسازی  از قبیل میکرودرم ابریژن ، آر اف و لیزر عمدتا متمرکز بر لایه های سطحی اپیدرم و درم می باشند. در گذشته درمان قابل قبول و موثری برای قسمت های عمقی تر پوست ( SMAS) بجز جراحی پلاستیک صورت در دسترس نبود. در روش هایفو تراپی این لایه مورد هدف قرار می گیرد و سبب کلاژن سازی میشود.

افزایش کلاژن باعث سفت شدن پوست می شود و در نتیجه چین و چروک ها کم تر خواهند شد. الیاف کلاژن به استحکام ساختارهای مختلف بدن کمک می‌کند و همچنین از جذب شدن و تحلیل رفتن ساختارهایی مانند پوست جلوگیری می‌کند. در کلینیک بهتین هایفوتراپی با روشی کاملا امن و تاثیر گذار انجام می شود و به لیفت صورت و از بین بردن چروک ها کمک می کند. افراد می توانند در عرض چند ماه بعد از درمان، نتایج آن را به وضوح مشاهده کنند. هایفوتراپی را می توان به عنوان یک درمان قابل اعتماد نام برد و آن را جایگزین لیفت صورت کرد. مخصوصاً برای افرادی که سن کمی دارند و نمی خواهند خطرات جراحی را تجربه کنند.

دوره نقاهت هایفوتراپی چقدر است؟

هایفوتراپی یک روش غیر جراحی و سرپایی است که بدون نیاز به دوره نقاهت برای لیفت و رفع افتادگی ابرو، گونه، شلی پوست صورت و گردن و لیفت پوست گردن، انجام می‌شود. در روش هایفوتراپی امواج اولتراسوند در زیر سطح پوست متمرکز شده و موجب لیفت و سفتی بافت‌های شل شده پوست می‌شود. نتایج آن به تدریج رخ می‌دهد، اما چشمگیر و دراز مدت خواهد بود.

همانطور که گفته شد هایفوتراپی یک درمان کاملاً غیرتهاجمی برای لیفت پوست است که در مقایسه با سایر روش‌های لیفت پوست، با درد بسیار کمتری همراه است. متخصصین کلینیک بهتین در طول مشاوره، روش هایفو را برای لیفت نواحی صورت و گردن، به ویژه گونه، زیر چانه، اطراف چشم و پیشانی به شما پیشنهاد می‌دهند. با توجه به اینکه دستگاه هایفو دارای سرعت بسیار بالایی است، درمان را در حداقل زمان ممکن به شما ارائه می‌دهد‌. پس از درمان متوجه تغییرات خوبی در پوست خود خواهید شد .

هایفوتراپی

موارد استفاده از هایفوتراپی

 • درمان و رفع افتادگی پلک
 • رفع چین و چروک اطراف چشم
 • رفع تیرگی و سیاهی دور چشم
 • لیفت و سفت شدن پوست گونه ها
 • لیفت فک و چانه
 • از بین بردن خط اخم
 • لیفت صورت و گردن
 • لیفت پیشانی
 • درمان منافذ باز پوست
 • لاغری موضعی و لیفت شکم
 • لاغری موضعی و لیفت پهلوها
 • لیفت ابرو بدون جراحی
 • رفع غبغب بدون جراحی
 • لیفت صورت و گردن بدون جراحی
 • سفت و محکم شدن پوست صورت و گردن بدون جراحی
 • رفع چروک های کناره های خارجی چشم ها (خطوط  پنجه کلاغی )
 • کم شدن عمق خطوط خنده و گریه
 • رفع افتادگی زیر چانه یا رفع افتادگی پایین صورت
 • رفع چین و چروک های صورت و بالای گردن
 • بالا کشیدن ابروها
 • زاویه دار کردن فک و مشخص شدن آن
 • لیفت فک و چانه
 • کاهش چروک و خطوط عمودی گوشه‌های لب
 • بهبود و صاف شدن بافت پوست

نحوه کار و عملکرد دستگاه هایفو

نحوه کار هایفوتراپی با استفاده  از انرژی مافوق صوت متمرکز برای هدف قرار دادن لایه‌های زیرین پوست می باشد. انرژی فراصوت می تواند دمای بافت را به سرعت افزایش دهد. وقتی سلول‌ها در ناحیه مورد نظر به دمای مشخصی رسیدند، دچار آسیب سلولی شده و برای ترمیم شدن شروع به کلاژن سازی طبیعی می نمایند که این امر سبب لیفت پوست و در نتیجه جوان سازی آن می شود.

اگر بخواهیم بیشتر در مورد نحوه عملکرد  دستگاه بگوییم  باید گفت که در حالت معمول اگر امواج به سطح خارجی پوست برخورد نماید ، باعث به وجود آمدن عارضه‌های شدید پوستی می‌گردد، ولی این امواج زمانی که به لایه‌های عمیق پوست یعنی عمق ۱.۵ تا ۴.۵ میلیمتر با حرارت حدود ۶۵ تا ۷۵ درجه سانتیگراد برخورد نماید ، سلول‌ها را وادار به کلاژن سازی می‌کند و نه تنها هیچ گونه ضرری ایجاد نمی‌کند بلکه باعث تقویت پوست نیز می‌گردد . لازم به ذکر است که نسبت به سن و نوع چین و چروک هر فرد ، درجه های متفاوتی نیز تنظیم می گردد.

هایفوتراپی در عمق پوست انجام می شود

یکی از ویژگی های هایفوتراپی این است که ناحیه روی پوست دچار مشکلی نمی شود و تمام فعل و انفعالات  در ناحیه زیرین اتفاق می افتد. این امواج از روی پوست عبور کرده و به لایه زیرین می رسند. در لایه های زیرین پوست، این امواج با یک دیگر آمیخته می شوند. به همین دلیل بسیار پرقدرت می شوند. در نتیجه در این لایه ها، حرارتی بالغ بر 70 درجه سانتی گراد به وجود می آید. نتیجه این اتفاقات  منجر به جوانسازی پوست می شود.

متخصص یا تکنسین قبل از هر چیزی قسمت مورد نظر را کاملاً تمیز می کند و مقداری ژل اولتراسوند را به صورت یا ناحیه مورد نظر قبل از شروع کار می زند و سپس دستگاه هایفو را روی پوست قرار می دهد. تعداد۳۵۰ تا ۴۵۰ شات برای تمام صورت و گردن انجام می شود. چنانچه افتادگی پوست شدید باشد تا  ۵۰۰ شات قابل انجام است .به طور معمول برای این کار از سه کارتریج با عمق نفوذ متفاوت ( 3 تا 5 میلی متر) استفاده می شود . طول مدت درمان  به منطقه تحت درمان و برنامه درمانی فرد بستگی دارد. به عنوان مثال هایفو تراپی کامل صورت تقریبا یک ساعت طول می‌کشد، از این رو این درمان زمان زیادی نمی‌برد . اگر درمان بیشتری مورد نیاز باشد حتماً باید متخصص برای شما برنامه ریزی کند .

هایفوتراپی

هایفوتراپی  برای چه کسانی مناسب است ؟

تمامی افراد در هر گروه سنی بالای 30 سال  می توانند از هایفوتراپی جهت جوانسازی پوست خود استفاده کنند.  گزینه مناسب برای هایفوتراپی فردی است که از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشد و بدن فرد بتواند در برابر امواج حرارتی هایفو ترمیم مناسبی داشته باشد. بنابراین افراد جوانتر کاندید مناسب تری برای این روش می باشند. هایفوتراپی  برای افرادی مناسب است که پوست آنها نسبتا  شل شده  که قابل مشاهده است و حس می‌کنند استحکام و سفتی پوستشان کاهش یافته است.

افتادگی ابرو و یا پلک اغلب اولین نشانه پیری پوست است. به طور کلی افراد سی ساله و بالاتر که دارای شل شدگی خفیف تا متوسط پوست هستند، متقاضیان مناسبی برای هایفوتراپی می‌باشند. این تکنیک، افتادگی خفیف تا متوسط پوست شل و یا ضعیف شده را برطرف می‌سازد و به طور خاص، از طریق ترمیم و جوان‌سازی عمیق پوست، موجب لیفت ابرو و پیشانی می‌شود که این به نوبه خود باعث کاهش پوست اضافی، نمایان شدن فرم اصلی چشم‌ها و بهبود ظاهر کلی و جوان‌تر شدن صورت می‌شود. هایفو تراپی علاوه بر لیفت کامل صورت، برای لیفت گردن، و نقاط دیگربدن نیز انجام می‌شود. همچنین در افرادی که دارای چین و چروک های عمقی می باشند و یا سیگاری هستند پاسخ به درمان ضعیف تر خواهد بود چرا که پاسخ بدن برای تولید کلاژن کمتر می باشد.

مردان متقاضیان بسیار خوبی برای هایفوتراپی هستند، زیرا این روش نیاز به دوره بهبودی و نقاهت ندارد و این اجازه را می‌دهد تا افراد بتوانند بلافاصله به فعالیت‌های روزانه خود بازگردند. به این دلیل، هایفوتراپی یک روش مناسب است. امتیاز مثبت هایفوتراپی این است که بیمار بدون هیچگونه رنج و عارضه ای در طول مدت 3 تا 6 ماه به نتایج ایده آل خود دست خواهد یافت . در کلینیک زیبایی بهتین نیز هم اکنون این روش با بهترین دستگاهها ی روز دنیا در دسترس است .

هایفو

هایفوتراپی  برای چه کسانی مناسب نیست ؟

افراد دیابتی,خانم های باردار,بیماران صرعی و افرادی که دارای پروتز فلزی هستند و همچنین افرادی که عفونت فعال در موضع دارند ،از این روش نباید استفاده کنند. چرا که باعث ایجاد عارضه های جدی توسط امواج مافوق صوت خواهد شد . بطور کلی هایفوتراپی درمانی بی ضرر با نتایج بسیار خوبی است که تمامی گروه های سنی میتوانند برای از بین بردن چین و چروک ها و شل شدن پوست از آن بهره مند گردند . حتی افرادی که وزن خود را پایین می آورند و نگران شل شدن پوست خود هستند می توانند با بهره مند شدن از این روش به نتایج بهتری در طول دوره کاهش وزن برسند. هایفوتراپی ممکن است برای همه مناسب نباشد و این پروسه برای افرادی بهتر کار می کند که بالای 30 سال هستند و سفتی پوست آن ها معمولی است .

شاید تنها عیب هایفوتراپی این است که برای همه‌ی افراد قابل استفاده نیست. در صورت شدت زیاد چین و چروک‌ها یا افتادگی پوست و همچنین در سنین بالا، انجام هایفوتراپی توصیه نمی‌شود.

بهترین بخش درمان این است که شما می توانید به سرعت بعد از آن به فعالیت های روزانه خود ادامه دهید..

نکته مهم : هایفوتراپی برای افرادی که مشکلات پوستی و چروک های بسیار شدید دارند، گزینه مناسبی نیست.

تعداد جلسات مورد نیاز برای هایفوتراپی

به طور کلی، نتایج بسیارخوبی بعد از همان اولین جلسه هایفوتراپی حاصل می شود. بعد از انجام هایفو، بسیاری از مراجعین شاهد نتایج اولیه هایفوتراپی مانند سفت شدن و رفع افتادگی پوست در ناحیه‌ی صورت و گردن خواهند بود.، اما نتیجه نهایی حدود 6 تا 12 هفته بعد نمایان می شود. این وقفه به دلیل زمان‌بر بودن تولید و بازآرایی رشته‌های کلاژن در محل‌های تحت درمان است.

نتایج هایفوتراپی ماندگاری نسبتاً خوبی دارد و حدود یک سال پایدار خواهد بود. هرچند که این اثر دائمی نیست، اما پایداری تقریباً یکسانی در مقایسه با روش‌های تهاجمی مانند جراحی لیفت با نخ دارد. اگر بعد از هایفوتراپی به خوبی از پوست خود محافظت کنید و همچنین از ورزش و تغذیه سالم غافل نباشید، ماندگاری نتایج از چیزی که گفتیم هم بیشتر می شود.

بسیاری از متقاضیان روش هایفوتراپی تنها به یک جلسه‌ی درمانی نیاز دارند که این از ویژگیهای خوب این روش می باشد. این که برای رسیدن به نتایج و اهداف دلخواه به چند جلسه‌ی درمانی نیاز دارید به میزان افتادگی پوست، واکنش بدن به امواج هایفو، شرایط فرآیند پیری پوست در شما و موارد این چنینی بستگی دارد. دو جلسه با فاصله‌ی ۶ ماه یا تکرار سالانه‌ی هایفو از جمله برنامه‌های مناسب برای حفظ جوانی پوست هستند. برنامه‌ی مناسب درمانی در جلسه‌ی مشاوره کلینیک زیبایی بهتین به شما اعلام خواهد شد.

مزایای هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی و دیگر جایگزین های غیر جراحی برای لیفت صورت طرفداران بسیار زیادی را در سال های اخیر به خود جذب کرده است . هایفو می تواند پوست و انعطاف گونه ها و صورت را تا حد زیادی افزایش دهد و همچنین می تواند ظاهر صورت و گردن را در 90 روز بهبود ببخشد .همچنین این روش احتیاج به برش نداشته و ریسک عفونت ، اسکار و عوارض جراحی را ندارد و یک نوع درمان سرپایی محسوب می شود.

درد در هایفوتراپی در مقایسه با درمان های تهاجمی کم است و با مسکن های معمولی این درمان قابل تحمل می باشد. با یک جلسه درمان چهره فرد چندین سال جوان تر می شود. در حال حاضر هایفوتراپی یکی از قدرتمندترین و موثرترین جایگزین‌ها برای جراحی‌های زیبایی محسوب می‌شود. با استفاده از هایفوتراپی می‌توان چربی‌های بدن را مورد هدف قرار داد و پوست بدن را سفت کرد یا از آن برای جوانسازی صورت و لیفت پوست صورت و گردن استفاده کرد.

هایفوتراپی برای بسیاری از علائم پیر پوستی همانند اکسیر جوانی عمل می‌کند. این روش در سال‌های اخیر به عنوان روشی سریع، ایمن و بدون نیاز به استراحت یا دوره‌ی ریکاوری طرفداران زیادی پیدا کرده است. علاوه بر این، هایفوتراپی چند مزیت بسیار مهم دیگر هم دارد:

 • به دلیل برخورد امواج به لایه‌های عمیق پوست، یکی از بهترین روشها برای رفع چین و چروک می‌باشد.
 • به دلیل استفاده ازامواج اولتراسوند با شدت بالا باعث تحریک لایه عمیق عضلات صورت می‌شود که عامل بوجود آورنده چین و چروک است.
 • بی نیازی از هرگونه عمل جراحی و یا لیفت .
 • این روش جوانسازی صورت کاملاً ایمن و بی خطر و بدون درد می باشد .
 • دوره نقاهت در این روش وجود ندارد .
 • درمان آن سریع و بدون عوارض بعد از جراحی می باشد .

هایفوتراپی

عوارض هایفوتراپی چیست؟

عوارض هایفوتراپی کم و گذرا است که بعد از درمان ، قرمزی و تورم کمی در ناحیه ایجاد شده که با استفاده از کمپرس سرد ظرف چند ساعت برطرف می شود. همچنین حساسیت ناحیه درمان به لمس که تا روز بعد بهبود می یابد . عارضه نادر ولی مهم تر ضعف موقت اعصاب سطحی صورت می باشد که ۱ تا ۱۲ ساعت بعد از درمان ایجاد شده و بعد از ۲ تا ۶ هفته بطور کامل برطرف می شود .این امر بدلیل التهاب در این رشته های عصبی می باشد. کارتریج با عمق نفوذ ۱٫۵ میلی متر ( فرکانس ۱۰ مگاهرتز) برای درمان نقاط بالا و پایین چشم و اطراف دهان مناسب می باشد . چرا که اعصاب این نواحی سطحی تر و آسیب پذیرتر هستند . کارتریج با عمق نفوذ ۳ میلی متر ( فرکانس ۷ مگا هرتز) و ۴٫۵ میلی متر ( فرکانس ۴ مگاهرتز) برای سایر نقاط صورت و بدن مورد استفاده قرار می گیرد .

هایفوتراپی چه احساسی به فرد می دهد؟

ممکن است در طول انجام هایفو تراپی کمی ناراحتی را احساس کنید و افراد آن را به عنوان پالس های الکتریکی بسیار ریز یا حساسیت های کاملاً خفیف شرح می دهند. میزان احساس درد و ناراحتی این درمان از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. بیشتر بیماران مرحله دریافت انرژی گرمایی را به خوبی تحمل می‌کنند. هر درد یا ناراحتی همراه با این روش موقتی بوده و در طی عمل بروز خواهد کرد. اگر از درد آن می ترسید ممکن است پزشک شما برای کاهش درد، داروی آرامبخش دهد . بعد از این درمان ممکن است قرمزی و تورم کمی داشته باشید که به تدریج و در چند ساعت آینده رفع خواهد شد.

تفاوت هایفوتراپی با لیزر

هایفوتراپی درمقایسه با لیزر، امکان دسترسی به نواحی عمیق تر را دارد. در بین تمامی روش های غیر تهاجمی زیبایی پوست تنها روش اولتراپی امکان دسترسی به عمق 4.5 میلیمتری را دارد. در روش درمان با لیزر سطح پوست تا حدودی شکافته میشود و احتمال بروز عوارض مربوط به رنگدانه پوست وجود دارد. هایفو این نقص لیزر را ندارد. بنابراین روش بهتری نسبت به لیزر می باشد.

مدت ماندگاری اثر هایفوتراپی چند سال است؟

اثرات هایفو تراپی در مدت زمان سریعتری قابل مشاهده است. ولی اثر بلند مدت زیادی ندارد. با توجه به شروع و بروز مجدد فرایند پیری در پوست، رشته کلاژن های ساخته شده مجددا تحلیل رفته و پوست به حالت قبلی خود باز میگردد. اثر بلند مدت هایفو بین 1 تا 2 سال است. پس از این مدت مجددا نیاز به انجام این روش وجود دارد. در مقابل اثرات لیفت صورت به صورت میانگین تا ۱۲ سال حفظ می‌شود.

نتیجه گیری

هایفوتراپی یکی از محبوب‌ترین وجدیدترین تلنولوژی های موجود برای جوانسازی است. انرژی غیرتهاجمی اولتراسوند در دستگاه هایفو تراپی سطوح پایینی از گرما را در منطقه‌ای از پوست ایجاد می‌کند. اینکار باعث تحریک سلول‌ها جهت تولید کلاژن و جوانسازی بافت می‌شود. این روش تنها با یک بار درمان تغییرات زیادی در پوست شما ایجاد می کند. نتایج این عمل سرپایی را میتوان چند ماه بعد از درمان مشاهده نمود. پس از آن شما پوستی صاف‌تر، محکم‌تر و روشن‌تر خواهید داشت.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *